تبلیغات
رویابینی؛ مكتب های رویابینی؛ روش های رویابینی؛ - رؤیابینی در میان اقوام سرخپوست
قالب وبلاگ قالب وبلاگ
ارسال در فرندفا

رویابینی؛ مكتب های رویابینی؛ روش های رویابینی؛
 

به وبلاگ مكتب های رویابینی خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 بهمن 1390 توسط reza

هر تمدنی بر اساس مبناهای بینشی خاصی بوجود می‌آید و تاثیر آن بینش‌ها بر رفتارها ، هنجارها، سنت‌ها و اسطوره‌های آن تمدن مشهود است. یكی از بینش‌های اساسی كه تمدن سرخپوستان پیش از كلمب بر اساس آن شكل گرفت باور آنها به اهمیت رؤیاها در زندگی است.

پیش از ورود آئین مسیحیت به شمال آمریكا، اكثر قبائل در زندگی خود، جایگاه ویژه‌ای را به رؤیاها اختصاص می‌دادند . آنها طی خوابهایشان، راهنمایی‌هایی را از نیروهای غیر‌مادی طبیعت و یا نیاكانشان دریافت می‌كردند، این رؤیاها تأثیر بسیاری بر زندگی روزمره افراد می‌گذاشت و پایه‌های تمدن آنها را شكل می‌داد.

برای اكثر اقوام سرخپوست یكی از این منابع مهم و محكم تعلیمات معنوی، رؤیاهای آنها بود. در فرهنگ سرخپوستانی مانند سوها و ایروكویی‌ها و برخی اقوام دیگر ، رؤیاها نه فقط تصاویر آشفته و بی‌معنا نبودند بلكه پیام‌آور خردی درونی بودند. خردی كه تمدنشان بر اساس آن ساخته شده بود و تداوم داشت.

اكثر این مردم خرد رؤیا را بعنوان راهی برای رسیدن به پاسخ‌ها و جوابگوی مسائل خود می‌دانستند. بنابراین آنها با رؤیاهایشان در هر كار مهمی مشورت می‌كردند. این شامل مسائل فردی یا اجتماعی آنها می‌شد.

بیشتر سرودهای مقدس، مراسم، رقصها و طبابتها از رؤیاها استخراج می‌شد و اغلب اوقات آنها بعنوان منشأ و منبع قدرت و نیرو تلقی می‌شدند. بعضاً برای داوطلبان نقش‌ها و حرفه‌های خاص (مثل پزشك ، جادوگر ، قابله) ، لازم بود كه پیش از آنكه آن مقام را اختیار كنند، رؤیاهایی خاص را دیده باشند...   

...

 

برای مطالعه كامل متن به كتاب «مكتب های رویابینی» تالیف امیررضا الماسیان مراجعه كنید.

برای مشاهده روش تهیه كتاب اینجا را كلیك كنید .

برای مشاهده فهرست این كتاب اینجا را كلیك كنید.

.: Weblog Themes By Pichak :.


لینکدونی کنجکاو
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ