تبلیغات
رویابینی؛ مكتب های رویابینی؛ روش های رویابینی؛ - حقانیت رویا و اهمیت آن
قالب وبلاگ قالب وبلاگ
ارسال در فرندفا

رویابینی؛ مكتب های رویابینی؛ روش های رویابینی؛
 

به وبلاگ مكتب های رویابینی خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 دی 1390 توسط reza

اولین بارهایی كه به موضوع اهمیت رویاها فكركردم به نظرم رسید كه حس انسان درباره اینكه رویاها اهمیت دارند كافی است. شاید آن زمان برایم خیلی مهم نبود كه قرائن و شواهد این دیدگاه را مستند كنم. اما بعدا رویكردم بعنوان یك محقق اقتضا كرد كه قرائن و شواهد را هم در مجموعه ای كنار هم بگذارم و متوجه شدم كه حجم دیدگاههای مثبت و تایید كننده درباره رویا  انقدر زیاد است كه از جمع بندی آن به وضوح به همان نتیجه میتوان رسید.

از نظر مردم دنیای باستان بعضی رؤیاها معنی دار بودند و بعضی معنی نداشتند، اما بعضی رؤیاها می‌توانستند فرد را به نوع كاملا متفاوتی از هستی ببرند. آنان چنین رؤیاهایی را «دیدار خدایان» می‏نامیدند. یونانی‏ها معتقد بودند که خدایان می‏توانند از طریق هیپنوس رب النوع خواب و مورفیوس رب النوع رؤیاها با انسان‏ها ارتباط برقرار کنند و رؤیاها حاصل چنین ملاقات‏های شبانه‏ای هستند. آنها همراه دعا و نیایش از خداوند می‏خواستند تا رویایی را برای راهنمایی و هدایت آنها بفرستد.

مصریان معتقد بودند كه خدایان در خواب با ما صحبت می كنند . داستان یوسف و فرعون (كه هم درقرآن و هم در كتاب مقدس آمده) به ما یادآوری می كند كه آنان توجه عمیقی به پیامهایی كه در خواب داده می شد، داشته اند. رویاها به قدری برای مصریان مهم بود كه نخستین كتاب درباره تعبیر رویاها در مصر نوشته شده.

در چین باستان معتقد بودند که «درک رؤیا، عملی درمانی است» و هزاران سال بعد از این هم روانشناسانی مانند فروید و یونگ همین نتیجه را اعلام كردند و هر كدام از زاویه ای در تحقیقات خودشان به همین نتیجه رسیدند. 

سرخپوستان ایروكویی معتقد بودند كه ...

...

برای مطالعه كامل متن به كتاب «مكتب های رویابینی» تالیف امیررضا الماسیان مراجعه كنید.

برای مشاهده روش تهیه كتاب اینجا را كلیك كنید .

برای مشاهده فهرست این كتاب اینجا را كلیك كنید.

.: Weblog Themes By Pichak :.


لینکدونی کنجکاو
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ